W sobotę 20.10.2021 zapraszamy na przedostatni koncert w ramach tegorocznej edycji festiwalu Bydgoska Scena Barokowa. „Bas i clarino” o godz. 18.00 w sali kina Pomorzanin (ul. Gdańska 10)

Podczas koncertu usłyszymy kantaty ze zbiorów gdańskich z XVII i XVIII w.
Utwory zawarte w programie zostały pozyskane lub specjalnie opracowane na potrzeby tego koncertu. Źródłem poszukiwań repertuarowych stał się wspaniały zbiór, pochodzący z Biblioteki Zappio Johannitana w kościele św. Jana w Gdańsku, dostępny obecnie w Bibliotece Gdańskiej PAN (Ms. Joh), a także Kolekcja Gustawa Dübena przechowywana na Uniwersytecie w Uppsali (Szwecja) i muzykalia zgromadzone w Bibliotece Narodowej w Berlinie.

Wykonawcy:

Artur Janda – bas

Paweł Hulisz – trąbka naturalna

ROYAL BAROQUE ENSAMBLE w składzie:

Michał Piotrowski, Alicja Sierpińska – skrzypce barokowe
Jakub Kościukiewicz – wiolonczela barokowa
Grzegorz Zimak – kontrabas
Klaudyna Żołnierek – chitarrone

Lilianna Stawarz – klawesyn, pozytyw, kier. projektu

BILETY: www.bydgoskascenabarokowa.pl , www.kinopomorzanin.pl

W programie:

Johann Valentin Meder – Jubilate Deo, Gëistliches Konzert
Bernardino Borlasca – La Vaga Danzicana
Johann Theodor Roemhildt – Mein Gott bereite mich, Roem 122
Kaspar Förster Młodszy – Sonata La Sidon
Georg Philipp Telemann – Gottlichs Kind, lass mit, Kundlich gross
TVWV 1:1020a (Ms. Joh.318)

O wykonawcach:

Artur Janda– Bas-baryton. Pianista. Absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu dr hab. A. Radziejewskiej i w klasie fortepianu prof. K. Gierżoda. Od 2008 r. jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie występuje w operach Rossiniego, Haendla, Glucka, Mozarta, Donizettiego, Moniuszki, Brittena, Krauze, Dobrzyńskiego.Współpracuje ze Stowarzyszeniem Dramma per Musica. Występuje gościnnie w Operze Wrocławskiej, Operze Nova, Operze Bałtyckiej oraz w Polskiej Operze Królewskiej.W roku 2020 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi.


Paweł Hulisz – rębacz, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem gdańskiej i bydgoskiej akademii muzycznej. Na stałe współpracuje z Cappellą Gedanensis i Teatrem Muzycznym w Gdyni. Zajmuje się opracowywaniem starodruków muzycznych z XVII i XVIII w., znajdujących się w bibliotece PAN w Gdańsku, a także zbiorów biblioteki Hosianum w Olsztynie (XVIII-wieczna muzyka liturgiczna). Założyciel zespołu Capella Warmiensis Restituta prezentującego odrestaurowane muzykalia warmińskie. Twórca programu koncertowego „Bas i clarino”. Jest kompozytorem Hejnału wykonywanego od 2017 r. na rozpoczęcie i zakończenie Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku, a także Hejnału skomponowanego w 2020 r. dla festiwalu Bydgoska Scena Barokowa.

Dodaj swój komentarz