fot. Damian Bocian
fot. Damian Bocian

Policjanci bydgoskiej „drogówki” i prewencji w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem” zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy przy ul. Kombatantów. Pomagali im pokonać przejścia dla pieszych, a przy okazji rozdawali odblaski.

Tradycją jest, że wraz z pierwszym dzwonkiem policjanci bydgoskiej „drogówki” i prewencji, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem” przeprowadzają zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Jednak w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa nie mogły się one odbyć w tradycyjnej formie.

Akcja ta ma na celu informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Ponadto, dzięki tej akcji zwrócono uwagę kierowców na stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół.

Jak co roku, podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”, mundurowi wraz z maskotką kujawsko-pomorskiej policji, przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Dzisiaj (09.09.2020) przy Szkole Podstawowej nr 46 przy ulicy Kombatantów można było spotkać policjantów ruchu drogowego oraz prewencji, którym towarzyszył “Polfinek”. Policjanci wraz z maskotką kujawsko-pomorskiej policji pomagali dzieciom i ich opiekunom, pokonywać przejścia dla pieszych. W ramach akcji funkcjonariusze rozdawali uczniom odblaski, aby przypomnieć jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

W kolejnych dniach policjanci pojawią się przy kolejnych placówkach oświatowych.

Dodaj swój komentarz