PODZIEL SIĘ

Spacerując po bulwarach nad Brdą, w pobliżu Śluzy Miejskiej naszą uwagę przykuć może pewien budynek. Na tle szarych kamienic, wyróżnia barwnym graffiti. Ten pofabryczny budynek skrywa w sobie klub muzyczny. Estrada Stagebar, bo tak właśnie nazywa się ten klub istnieje już od ponad dekady. Dokładnie został otwarty we wrześniu 2006 roku i do tej pory cieszy się sporym zainteresowaniem.
Dla odwiedzających klub dostępne są dwie sale – mniejsza barowa o pow, 140 m2 i większa ponad 200 – metrowa gdzie odbywają się koncerty. Ta druga drugiej ustawiona jest tam 25-metrowa scena z profesjonalnym nagłośnieniem.
Wysokie ściany głównej sali Estrady pokryte są plakatami formacji które gościły w klubie lub których występ jest przewidziany w najbliższym czasie. Tutaj można spokojnie porozmawiać i napić się czegoś mocniejszego przy oryginalnym barze w kształcie gitary Gibson SG. Odpocząć zaś można na kanapach znajdujących się w różnych kątach sali.


W pierwszych latach działalności klub otwarty był codziennie. W sali koncertowej dominowały cięższe brzmienia – rock, hard rock a nawet heavy metal. Obecnie Estrada otwiera swoje podwoje w dniach koncertów, które często odbywają nawet kilka razy w tygodniu.
Doskonale także godzi fanów mocnego uderzenia z entuzjastami sceny hip-hopowej i reggae. To również miejsce dla ciekawych młodych kapel z naszego miasta , które często właśnie na scenie Estrady grają swoje pierwsze poważne koncerty.

Estrada Stagebar

ul. Dworcowa 51 Bydgoszcz

Dodaj swój komentarz